Dobrý kohout neskáče

0

O nás

Dobrý kohout neskáče je česká značka založená Terezou Jelínkovou se zaměřením na výrobu oblečení a doplňků pro děti ve věku 0 -12 let a jejich rodiče.

Smyslem Kohouta je vztah k přírodě a volný čas. Chceme a přejeme si, aby tyhle dvě věci mělo a znalo každé dítě. Proto je naše oblečení vyráběno tak, aby vás vytáhlo ven a bylo nošeno a využíváno právě tam. 

Vše co umíme, vzniká pod našima vlastníma rukama, případně ve spolupráci s kamarády (design, tisk). Každá kolekce je připravována vždy jen v limitovaném počtu kusů. Naší ambicí není zaplnit trh, ale vyzdvihnout dnes mnohdy opomíjený druh trávení volného času - na louce, na poli, u potoka, v lese nebo bahně, trochu divoce, ale přirozeně dětsky, který nám, dospělým, mohou děti připomenout třeba nápisem na triku.

Každé části a detailu věnujeme velkou pozornost. Všechny materiály pečlivě vybíráme (100% bavlna) a kontrolujeme jejich vznik a původ (organic cotton, Fair Working Conditions, Oeko-Tex, Vegan). Prioritou zůstává, aby se v nich malí zákazníci cítili dobře a zároveň jim bylo umožněno bavit se dle svých obvyklých požadavků - být v pohodlí, neřešit, umazat se, vyválet, naplnit kapsy, donést domu a všechno zopakovat. 

Kohout jako takový funguje bez svého názvu již několik let - vznikl spontánně, samovolně, roste a vyvíjí se vedle třech nádherných dětí, které, ač zabydlené ve městě, přirozeně vyvolaly chuť a potřebu seznámit je s životem jiným, venkovským, který prožila jejich máma. Máma, která dnes nosí rtěnku, ale v dětsví seděla na návsi na plotě a bála se pobíhajícího kohouta, než jí babička vysvětlila, že každý kohout na děti neskáče. 

Chceme vás přemluvit pravidelně vypnout, vyjet z města, vyjít ven, dostat se tam, kde už to tolik nesvítí a neřve, kde to voní jinak a všechno utíká pomalejc. Kde zábava roste a hry se válí všude kolem. Protože město a venkov jsou světy odlišné, oba krásné a je perfektní je spojit. Protože příroda je domov, který nedělá rozdíly a na návštěvu můžeme přijít kdykoli všichni. Bez ohlášení. 

Kohouta šije a píše Tereza

máma . holka z venkova . dobrovolný obyvatel velkoměsta . permanentní útěkář zpátky ke kořenům . divák všech dětí . průvodce těch vlastních . minimalista v umění, interierovým designu a dřevěný architektuře . optimista s nenaplněnou ambicí lvice salonů a kritičky restaurací . celoživotní návštěvník kroužku ručních prací  
. sběratel veteše, venkovskýho porcelánu a malých úložných prostor
. ve slabosti pro luční kvítí

Kohouta digitalizuje Martin

táta . věčný dítě