Dobrý kohout neskáče

0

O nás

Dobrý kohout neskáče je rodinná firma zaměřená na výrobu oblečení a doplňků pro děti ve věku od 0 do 10 let s doporučeným použitím v přírodě.

Vše vzniká pod našima vlastníma rukama, případně ve spolupráci s kamarády (design, tisk). Každá kolekce je připravována vždy jen v malém počtu kusů. Naší ambicí není zaplnit trh, ale vyzdvihnout dnes často opomíjený druh trávení volného času - na louce, na poli, u potoka, v lese nebo bahně, trochu divoce, ale přirozeně dětsky, který nám, dospělým, mohou děti připomenout třeba nápisem na triku. Každé části a detailu věnujeme velkou pozornost. Pečlivě zvolené materiály preferujeme ze 100% bavlny, vybírané tak, aby se v nich malí zákazníci cítili pohodlně a zároveň jim bylo umožněno bavit se a užívat dle jejich obvyklých požadavků - s kapsami na kamínky, listy a další nutné drobnosti, které potřebují a my je v tom podporujeme. 

Kohout jako takový funguje bez svého názvu již několik let - vznikl spontánně, samovolně, roste a vyvíjí se vedle třech nádherných dětí, které, obě zabydlené ve městě, přirozeně vyvolaly chuť a potřebu seznámit je s životem jiným, venkovským, který prožila jejich máma. Máma, která dnes nosí rtěnku, ale v dětsví často seděla na plotě a bála se pobíhajícího kohouta, než jí babička vysvětlila, že každý kohout na děti neskáče. 

Chceme vás přemluvit pravidelně vypnout, vyjet z města, vyjít ven, dostat se tam, kde už to tolik nesvítí a neřve, kde to voní jinak a všechno utíká pomalejc. Kde zábava roste a hry se válí všude kolem. Protože město a venkov jsou světy odlišné, oba krásné a je perfektní je spojit. 

Kohouta šije a píše Tereza

máma . holka z venkova . dobrovolný obyvatel velkoměsta . permanentní útěkář zpátky ke kořenům . divák všech dětí . průvodce těch vlastních . minimalista v umění, interierovým designu a dřevěný architektuře . optimista s nenaplněnou ambicí lvice salonů a kritičky restaurací . celoživotní návštěvník kroužku ručních prací  
. sběratel veteše, venkovskýho porcelánu a malých úložných prostor
. ve slabosti pro luční kvítí

Kohouta digitalizuje a konzultuje Martin

táta . věčný dítě